Op 29 oktober 2015 kondigde ik het volgende aan op Facebook: ‘Ik ga een nieuwe voorstelling maken die heet: Nederland. Een teleurstellend kutland in Europa. Het wordt het meest geëngageerde werk ooit.’ Een grap die al snel uit de hand liep en resulteerde in onderstaande scene met een nieuwslezer een een bozige menige reaguurders in een schreeuwkoor. Ik zie ze nu weer helemaal voor me, en anno 2019 hebben ze zeer waarschijnlijk gele hesjes aan:
Eerste scene (maar niet per se scene 1) van een toneelstuk in wording. NU.NL is de main source voor nieuws in Nederland geworden. De website blijft ook telkens de user interface verbeteren zodat burgers hun vrijheid van meningsuiting kunnen beoefenen.
En dan nu het nieuws van vandaag
Een vrouw in Rotterdam valt met haar rollator van een brug
Hoe dat heeft kunnen gebeuren is nog onbekend
HET WAS VAST EEN VLUCHTELING
DIE HEEFT HAAR GEDUWD
EN ONZE BANEN GESTOLEN
En man van Syrische afkomst dook in het water en hield het hoofd van de vrouw boven water tot de hulpdiensten arriveerden en beiden uit het water hielpen.
HOERA VOOR DE HULPDIENSTEN
Om onbekende redenen hebben omstanders het ambulancepersoneel uitgescholden terwijl zij de vrouw ter plekke reanimeerden.
DAT WAREN ZEKER VLUCHTELINGEN
Meerdere agenten deden een poging de omstanders te kalmeren en op afstand te houden.
HOERA VOOR DE POLITIE
Ondanks pogingen het ambulancepersoneel hun werk te laten doen ontstond er een opstootje waar meerdere omstanders zowel de agenten als het ambulancepersoneel fysiek mishandelden. Een aantal van hen raakte ernstig gewond.
KUTVLUCHTELINGEN
WAT ERG WAT ERG
ZIE JE WEL
DIE VLUCHTELINGEN DIE KANKERAPEN
DIE HEBBEN GEEN MORAAL
Ooggetuigen melden dat onder de omstanders zich een aantal leden van een rechtsextremistische groepering bevonden die opruiende teksten scandeerden en meerdere malen de hitlergroet brachten. De vrouw stierf ter plaatse.
DIT GAAT TE VER
ALLOCHTONEN ZIJN WEL KUT
MAAR WE MOETEN GEEN GEWELD GEBRUIKEN
VERZET ZONDER GEWELD ZEGT GEERT!
In Amsterdam is een man verdronken nadat hij ten val is gekomen in een gracht.
HIJ WERD VAST BEROOFD DOOR EEN VLUCHTELING
Vlak daarvoor sloeg hij een café kort en klein
HET WAS VAST EEN VLUCHTELING
Het incident gebeurde in de buurt van de Wallen in Amsterdam
EEN VLUCHTELING DIE AIDS GEEFT AAN ONZE HOEREN
VERKRACHTER VERKRACHTER
De man bleek onder invloed van alcohol en verdovende middelen
WAAR GAAT HET HEEN MET NEDERLAND
EEN VERSLAAFDE VERKRACHTENDE VLUCHTELING
Het blijkt te gaan om een 32-jarige man die al langere tijd werd gezocht door de politie. Hij werd verdacht van human traficking.
WAT IS DAT WAT IS DAT
DIE VLUCHTELINGEN IMPORTEREN HUN EIGEN HOEREN
De man stond aan het hoofd van een netwerk dat vrouwen uit onder andere Nigeria en Polen onder valse voorwendselen naar Nederland smokkelde, om hen te exploiteren als sekswerkers in illigale bordelen.
GELUKSZOEKERS DIE WIJVEN EN HUN POOIERS
ALSOF ZE NIET WETEN DAT ZE KOMEN OM TE NEUKEN
In de afgelopen 3 maanden zijn twee van deze illigale bordelen opgerold, waar in totaal zo’n 25 vrouwen werden gevonden. Zonder uitzondering waren zij fysiek mishandeld, gedrogeerd en ontdaan van alle persoonlijke bezittingen en hun paspoorten. Onder de slachtoffers waren minderjarigen. Allen verklaarden zij naar Nederland te zijn gekomen om au pair te worden.
ALS ER NIET ZOVEEL VLUCHTELINGEN WAREN
HADDEN WE OOK NIET ZOVEEL HOEREN NODIG
De man is van Nederlandse afkomst.
WAT ERG WAT ERG
EN NU BLIJVEN DIE WIJVEN ZEKER HIER
OM TE PROFITEREN VAN ONS BELASTINGGELD
In Groningen is een tienjarig meisje seksueel misbruikt door een pedofiel in een zwembadhokje. Hij was een jaar of veertig. Vadsig en bleekblank. Een flink uit de kluiten gewassen Hollander. En jullie zijn bang voor vluchtelingen die je dochters komen verkrachten.
WIJ ZIJN NIET BANG WIJ ZIJN NIET BANG
WIJ ZIJN IN VERZET